Nonii, see võib saada harjumuseks...
Leidsin jälle ühe toreda lõigu, mis ilmus teemakohases ajalehes umbes kolm kuud enne minu sündimist, nii et sel minu koolipäevadele otsest mõju ei olnud. Küll aga oli mu vanem vend peagi kooliikka jõudmas ja et ema oli õpetaja, siis arvatavasti loeti seda lugu huvi ja ärevusega.
Seoses sellega, öeldakse, ei ole mõtet tehisaru kui täiuslikumat vahendit keelata, pealegi kui õpilased seda väga armastavad ja üldise keelu peale vaatamata igal võimalikul juhul vargsi kasutavad. Põhjendatult väidetakse ka, et keelu kaotamine vabastaks õpetajad nutiseadmete ärakorjamise ülesandest ja selle teoviisi põhjendamisest, millel puuduvad veenvad alused. Missugusest klassist alates tuleks tehisaru kasutust lubada, selle kohta arvamused erinevad. Tagasihoidlikumad kalduvad arvama, et seda võiks lubada alates 8. klassist. Enamik õpetajaid aga on selle poolt, et selle vahendi kasutamist on otstarbekohane lubada alates 5. klassist, kus IT alase esmase pädevuse kujundamine on juba läbi viidud. Kuid sõnavõtjate hulgas oli ka neid, kes peavad võimalikuks seda kõike lubada alates 4. klassist või veelgi varem. Ühine aga on kõigi sõnavõtjate arvamus selles, et praegused rakendused ei ole sobivad kasutamiseks algklassides, et nende klasside jaoks on tarvis hakata arendama spetsiaalseid kooli-tehisintellekte.
Jah tunnistan, et muutsin teksti veidike, nagu olen varemgi teinud. Läbivalt vahetasin ära ühe sõna ja muutsin paaris kohas kirjaviisi, et tuua lugu justkui kaasaega. Muidu on kõik nii nagu ikka. Kas keelata, keelata osaliselt, lubada teatud tingimustel, lubada siis, kui asi on kontrolli all vmi?